ANASAYFA > ÜRÜNLER > Laser Measurements

Laser Measurements


Dünyada kullanımı gün geçtikçe artan lazerli ölçüm cihazları sayesinde artık 0.001mm hassasiyetle hizalama ve ölçüm işlemleri yapılabilmektedir. Lazer ölçüm alanında Class kuruluşları tarafından da akredite olan Easy-Laser lazer ölçüm ve hizalama cihazlarını kullanan firmamız, güvenilir ve hassas çalışmalarla çözüme yönelik uygulamalar sunmaktadır.

Günümüz ekonomisinde büyük birer menkul kıymet olan makinelerin bakım ve kontrol işlemi büyük önem ve hassasiyet gerektirir. Bu makinelerin daha uzun ömürlü ve verimli çalışabilmesi açısından en büyük önemi Ana Yatak (Main Bearing) ölçülerinin fabrika standartlarında olması sağlar. Bu ölçümler mikrometre ile çap kontrolü ve Laser ölçüm sistemiyle eksen kontrolüdür. Üstün-İş Marine uzmanları Lazer Eksen Kontrol Sistemi ile makinenizin kontrolünü yapar ve çalışan sistemin verimliliğini ve daha sonra çıkabilecek arızaların önüne geçer.

Lazer Sistemi temel olarak lazer ışının öncelikle iki nokta arasında bir düzlem oluşturulması ile bu iki nokta arasındaki mesafenin monitöre girilmesi ve sonrasında kaç yüzeyden ölçüm yapılacağının makineye bildirilmesi ile makinenin ölçüm yapmaya hazır hale getirilmesi ile çalışır, daha sonraki aşamada makine istenilen tüm yüzeylerden 0.001 hassasiyetine kadar muazzam bir hassasiyet ile ölçüm yapabilir.
 

Lazer ölçüm hizmetlerimiz;

  • Stern tube alignment
  • Shaft alignment services
  • Ana makina alignment
  • Yardımcı makina alignment
  • Flange flatness ölçümü
  • Bed plate ölçümü